
1900-ban egy bizonyos
Franz John lelt a Gisela tteremben, s megalaptotta az FC Bayern Mnchent. Az els lpsek a nmet foci megteremtsrt teht elg korn elkezddtek. Franz John a semmibl ptette fel a Bayernt. Biztos volt benne, hogy csapatbl elbb utbb bajnok lesz, mgis elg sokat kockztatott, amikor a foci mg viszonylag npszertlen idszakban megalaptotta a klubot. A clok mr ekkor nyilvnvalak voltak: Eurpa Kupa, a Nmet Bajnoksg s a Vilgkupa. Aztn majdnem szz vet kellett vrni, mire jra megrkezett az a Franz, aki mentalitsban s hozzllsban ez elbbi edznket s elnknket kveti.
De a mltnl maradva: az els csapat 18 ft szmllt, s a hivatalos alaptsra 1900. februrjban kerlt sor. Az alapcsapat csak nhny taggal bvlt 1907-re, amikor a pirosak tvehettk els igazi sportotthonukat, a Bayern Csarnokot a Leopoldstrassn. Ez volt a mncheni foci els lpcsfoka a sikerhez. 1910-re a Bayern lett a keleti csoport gyztese. A szerels - mint a rgi fociruhk ltalban - mai szemmel igen humorosra sikeredtek. Az akkori rvid, m b nadrgok s nadrgtartk szembetnk s knyelmetlenek voltak. Mindenesetre ezekben az vekben jtszott az els igazn tehetsges focista a Bayern soraiban:
Max "Gaberl" Glabonsky.
1920-ra kzel 700 tagja lett az FC Bayernnek, s ezzel a vros legnagyobb focicsapatv vlt - ahogyan mg ma is az. 1926-ban volt elszr eslyesk a nemzeti bajnoki cmre, amikor is a Frankfurtot vertk meg 2:1-re, hla a remek csapatmunknak. Ezt kveten nagy megtiszteltets rte a Mnchent: 1936-ban hrom tagjt -
Simetsreitert,
Goldbrunnert s
Mollt - behvtk az olimpiai vlogatottba. Ezek utn trt ki a msodik vilghbor, aminek kvetkeztben a futball tere egy kiss lassabban vert.

A hbort az jjleds vei kvettk. Kilenc vig tartott, mire ismt megteltek a leltk, s a nemzetkzi futball-letbe is bekapcsoldott az orszg: a nmet vlogatott Svjc ellen jtszott a VB-n.
Sepp Herberger csapata akkor nyerte lete els VB-cmt - pp az Aranycsapat ellen diadalmaskodtak 3:2-re. Aztn jtt 1957, s a pirosak megnyertk az els nmet bajnoki cmet. m ezt a sikert kellemetlen knyszerpihen kvette: 1962-ben az akkor
Wilhelm Neudecker ltal irnytott Bayern nem vehetett rszt a Bundesliga mrkzsein.
Ez azonban csak kt vig tartott, ezek utn az FC Bayern elrte a nmet foci cscst. A siker kovcsa az 1998-ban elhunyt edz,
Tschik Csajkovszkij volt. Neki ksznhet, hogy a jelenlegi fontos Franz bekerlt htvdnek. A kapus
Sepp Maier lett, gllvnek pedig egy ers fiatalembert, bizonyos
Gerd Mllert jellt ki. Sikeresen haladtak az els Bundesliga szezonban, 1965/66-ban egszen a harmadik helyig jutottak. Beckenbauer s Maier jutalomknt eljutottak az angliai vilgbajnoki dntig. Egy vvel ksbb, 1967-ben nyertk el elszr az Eurpa Kupt, 4:0-ra verve a Hamburgot. Ekkor
Franz Roth volt a glvg, akit ezrt mai napig Mr. Eurpa Kupnak hvnak.
1968-ban egy kicsit sztesett a Bayern.
Branco Zebec lecserlte Csajkovskijt, s a Bayernt rversre bocstotta. Ez elssorban a csapatot rintette kellemetlenl, de a rajongk tbort is meglehetsen elkesertette. Ezt az idszakot jabb felvels kvette: a bajnoksgban nyolc pontot vertek az Alemannia Aachenre. Mindekzben felntt egy j csapat, mely a Bayernnek sok fejtrst okozott: a Borussia Mnchengladbach. Ez a csikcsapat volt az, amely elhalszta a bajnoki cmet 1970-ben s 1971-ben is a Bayern orra ell.

1972-ben a mncheniek jra feltrekvben voltak j olimpiai stadionjukkal s edzjkkel,
Udo Lattekkel. Elkpeszt volt Gerd Mller glerssge, aki a mai napig tartja 40 glos bajnoki rekordjt. Latteknek valban sikerlt egy kicsit helyrepofoznia a csapatot. Tevkenysge alatt mg kt bajnoksgon vettek rszt, termszetesen az egyik az Eurpa Kupa volt, amit meg is nyertek 1974-ben. Az Atletico Madrid ellen jtszottak, s 1:1-es eredmny utn megismtelt mrkzsen Brsszelben a nmet csapat 4:0-ra nyert
Uli Hoeness s Gerd Mller gljaival.
Ugyanebben az vben megnyertk a nmet nemzeti bajnoksgot, s a Bayern sztrjaival - Maier,
Beckenbauer,
Schwarzenbeck,
Breitner, Hoeness s Mller - felll vlogatott vilgbajnoki cmet szerzett a hollandok ellen. A vgeredmny 2:1, Breitner tizenegyessel segtette hozz a csapatot a gyzelemhez, Mller pedig ekkor ltte felejthetetlen csavart gljt.
1975-ben Prizsban 2:0-ra vertk a Leeds-et
Roth s Mller gljaival, majd 1976-ban 1:0-s eredmnnyel tvoztak Glasgow-bl legyzve a St. Etienne-t. Mindkt meccsre
Dettmar Cramer ksztette fel a csapatot. Ezutn 1976-ban a vilgbajnoki cm mell az Eurpa-bajnoki trfet is megszerezte a nmet vlogatott.
A kvetkez vek vltozsokat hoztak, elrkeztek az eredmnytelensg vei. 1977-ben elbcszott a csapattl Franz Beckenbauer, s tprtolt a profi ligba, New Yorkba. Egy v sem telt el, s Gerd Mller is kvette t. 1979-ben, 27 vesen Uli Hoeness tvette a csapat menedzsernek szerept.
Csernai Pl rkezett edzknt
Lrnt Gyula helyett, valamint az igazgati poszton is vltozs trtnt:
Neudecker ment, helyette
Willi O. Hoffmann rkezett.
Ezek az embermozgsok azonban jobb idket hoztak a Bayernnek. Kt fiatalember,
Paul Breitner s
Kalr-Heinz Rummenigge - egytt csak FC Breitnigge nven emlegettk ket - 1980-ban megszerezte a Bayernnek azt bajnoki cmet, amit hat ve kptelen volt elrni.

1982-ben kvetkezett az a legends kupagyzelem, amit az els helyezett FC Nrnberg ellen jtszottak. Az lls 0:2 volt a Nrnberg javra, s ebbl a helyzetbl fordtott a Bayern, s a vgeredmny 4:2 lett.
Dieter Hoeness vrz fejjel jtszotta vgig az utols perceket. Nem minden papsajt, ezrt szt kell ejteni a veresgekrl is: az Aston Villtl kikaptak az Eurpa-kupa dntjben, valamint a VB-n az olaszok bntak el a nmet csapattal. Azonban Breitner ismt eredmnyesen szerepelt, s berta magt a foci trtnelemknyvbe, az egyetlen olyan nmet jtkos, aki kt VB-dntben is glt ltt.
1965 s 1981 kztt a Bayern soraibl tizenegyszer kerlt ki az v focistja - Beckenbauer ngyszer, Maier hromszor, Mller ktszer, Rummenigge s Breitner egyszer-egyszer. 1983-ban Lattek visszatrt a Bayernhez. Ennl izgalmasabb azonban, hogy egy popbanda elkezdte npszersteni Karl Rummenigge szexi trdeit - ezzel soha nem ltott jegyeladst rtek el a kvetkez szezon vonatkoz meccsein.
A kvetkez vben ismt kt ifj titn hozta meg a bajnoki cmet a Bayernnek,
Sren Lerby s
Wiggerl Kgl szemlyben. A klubvezet ekkor
Dr. Fritz Scherer volt. Azonban az elszomort - de legends - Bajnokok Ligja mrkzsen, Bcsben az FC Porto elleni 2:1-es veresg - s Madjer felejthetetlen sarkalsos glja - igen mly nyomot hagyott a csapat lelkben. 1988-ben rkezett
Jupp Heynckes, akinek feladata
Matthaeus,
Brehme,
Eder,
Hughes,
Michael Rummenigge s
Pfaff tvozsa utn az volt, hogy j s harcra ksz csapatot lltson fel. Heynckes eredmnyesnek mondhat volt, hiszen 1989-ben s 1990-ben elhozta a nmet bajnoki cmet, m az igazi cl, az Eurpa Kupa mg vratott magra. Azrt 1990-ben Nmetorszg ismt VB-gyztes lett
Augenthaler,
Reuter,
Thon,
Kohler s
Pflgler, valamint
Aumann Bayern-jtkosok asszisztlsval.

A 1991/92-es szezonban knytelenek voltak Heynckesnek is bcst inteni, de visszatrt az egykori nagy Bayern-profi,
Sren Lerby, hogy betltse az resedst. A csapat mgsem llt lbra. Bizonytalan idre
Erich Ribbeck vette t Lerby helyt. Ez alatt az id alatt Franz Beckenbauer s Karl-Heinz Rummenigge is vigyzban llva vrtk a riasztst, ha a csapatnak brmilyen tren szksge lett volna rjuk.k ksbb az FC Bayern elnksgi posztjt is betltttk. Az 1993/94-es szezonban ismt elhoztk a bajnoki cmet. Ezt kvette az Trap-korszak, ugyanis
Giovanni Trapattoni hozzjuk is betette a lbt. Nem csak a jtkosok, de mdia is nagyon szerette az eleven olaszt, a remlt sikert mgsem rte el a csapattal.
t
Otto Rehagel s sztrjai kvettk:
Klinsmann,
Herzog s
Sforza. Vgszra rkezett meg a Bayern jelenlegi elnke, Franz Beckenbauer, aki mr 1994 ta tlti be ezt a posztot.
Eljutottak ugyan a Bajnokok Ligja dnt, s a 89. percig vezettek is a Manchester United ellen - aztn kt perc alatt kt gl, s a mennybl pokol lett.
A nagy siker azta is vrat magra... Nhny napja jabb nagyesly kaptak a bizonytsra, ugyanis a BL eldntben idegenben legyztk a Manchester Unitedot.