www.sportplusz.gportal.hu
Új katalógus rendelés
 
Következő mérkőzés
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Sérült játékosok

 

 
Menü
 
Utálatok
 
Szavazás
Lezárt szavazások
 
Számláló
Indulás: 2006-08-06
 
Látogatók száma
látotagó olvassa a lapot.
 
Mecs legjobja

 

 
Szavazás
Lezárt szavazások
 
Bajnokság állása, gól lövö lista
 
Csapatkapitány

 

 
Szavazás
Lezárt szavazások
 
Bayern boltok
 
Fanok
 
Szavazás
Lezárt szavazások
 
Azok a diadalmas hetvenes évek

Európa és a világ tetején

 

 

Aranykorát élte a Bayern München, amely a német egyeduralom kiharcolása után,

az évtized végén három egymást követő esztendőben megnyerte

a Bajnokcsapatok Európa-kupáját, vagyis az öreg kontinenst is a lába elé térdepeltette.

 

 

Igaz, Udo Lattek nem ígért azonnali csodát, nem is tett azonnal csodát, viszont már az első teljes müncheni szezonjában letette a néhány évvel később legalábbis Európa-verő alakulat alapjait. Tapasztalatlansággal vádolták meg – ő pedig tapasztalan játékosokra épített. A váz megmaradt, csak néhány rutinos futballista (Olk, Ohlhauser, Starek) ment, helyettük jöttek a tinédzserek (a 18 éves Paul Breitner és Uli Hoeness), az alig húszévesek (Edgar Schneider és Rainer Zobel), valamint a 26 évével mellettük „aggastyánnak” számító Johnny Hansen.

Az inkább csikó-, mintsem kiforrott csapat már az első idényben letette a névjegyét, az első németként 1970-ben aranylabdát (a legtöbbet kétségkívül a vb-gólkirályi cím nyomta a latban a voksolásnál) és aranycipőt nyerő Gerd Müller vezérletével a Bundesligában ezüstérmes lett (ha az utolsó fordulóban, Duisburgban nem idegeskedik el a második félidőt, és nem kap ki 2-0-ra, hanem „csak” megtartja az ikszet, bajnok), a kupát pedig elhóditotta. Müller a Köln elleni finálé előtt vette át az aranylabdát, majd kifutott a pályára, ami igazából nagy szó volt.

A csatárnak elvben nem lett volna szabad játszania, a Peru elleni válogatott meccsen ugyanis kiállították, amiért a DFB eltiltotta. Csakhogy közben Lev Janis tiszteletére, és a fellépő világválogatottba Franz Beckenbauer is meghívót kapott. Kaiser Franz viszont sérült volt, a szervezők erre fel Müllernek postázták a következő levelet. A „Nemzet bombázója” pedig azt mondta, szívesen megy, de akkor a DFB engedje őt játszani a kupadöntőben. A szövetég pedig engedett… A finálét azonban nem ő, hanem a csereként beálló Schneider döntötte el, aki a hosszabbításban 20 méterről lőtte ki a felső sarkot, és segítette hozzá Latteket edzői pályája első jelentős trófeájához.

A következő idény végén jött az újabb, ráadásul ez már a Bundesliga salátástálja volt. Ez a szezon a rekordok évadjaként vonult be a Bayern történelmébe. A csapat 14 meccses veretlenségi sorozattal nyitott, összesen 55 pontig jutott (mint előtte és utána senki a kétpontos rendszerbe), 101 gólt termelt (utolérhetetlen csúcs), Gerd Müller egymaga 40-et szerzett (mint soha, senki), először játszott öt bayernes a válogatottban (1971. október 10-én, a lengyelek elleni 3-1-es siker alkalmával), később hatan letten Európa-bajnokok – ilyen diadalmenetet pedig még csak megközelíteni is nehéz. Felülmúlni egyenesen lehetetlen.

Ez a csodálatos menetelés egyébként méltó volt a régi stadion, a Grünwalder Strasse „búcsúszezonjához”, a Bayern ugyanis ekkor játszott utoljára a régi pályáján. A csapat pályaválasztóként 1972. június 3-án, az Eintracht Frankfurt (6-3) ellen lépett utoljára gyepre ebben az arénában, az utolsó bayernes gólt természetesen Gerd Müller ragasztotta be, némi meglepetésre viszont az új otthonban, az Olimpiai stadionban átengedte a nyitás jogát Johnny Hansennek. A Schalke elleni stadionavató egyúttal az 1971-72-es idény záró akkordja volt, Neudecker elnök elképesztő lobbimunkával kiharcolta, hogy már az olimpia előtt birtokba vehesse a klub az új szentélyt. A szövetség és a Német Olimpiai Bizottság erre végül engedélyt adott, az utolsó fordulóban a Schalkét már az új stadionban fogadta a Bayern (el is könyvelhette fennállása első milliós jegybevételét), meg is verte 5-1-re, és ezzel megszerezte a bajnoki címet.

Neudecker elnök ekkor jobban forszírozta, hogy a hazai sikerek mellett (helyett?) lassan illene a nemzetközi porondon is maradandót alkotni, erre azonban még egy évet várnia kellett a fővezérnek. 1973 tavaszán ismét csak a bajnoki cím került a Säbener Strasséra (gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratott a klub, négy körrel a vége előtt már lehetett ünnepelni), a BEK-ben viszont a zeniten lévő Ajax még nagy falat volt a bajoroknak. Az idegenbeli 0-4-et a hazai 2-1 nem tudta kompenzálni. A bajnoki cím mellett Sepp Maier Bundesliga-csúcsa (a 212-nél leragadó Berti Vogtsot hagyta el a sorozatban lejátszott Bundesliga-meccsek tekintetében), Franz Beckenbauer aranylabdája, illetve a Kaiserlauternnek klasszikus mesterötöst vágó Gerd Müller produkciója volt a gyógyír az Ajaxtól kapott pofonra.

Egy év múlva viszont már a riválisoknak kellett keresniük a Bayern elleni orvosságokat, hiszen a gárda a Német Kupa kivételével mindent besöpört. A Bundesligában túl sok vita nem volt az aranyérmes kilétről, a BEK-ben viszont tele volt buktatókkal a csúcsig vezető út. Az első fordulóban a svéd Atvidabergen csak tizenegyesekkel tudott túljutni a Lattekbanda, igaz, a meccs mellett csatárt is nyert, hiszen néhány héttel később a duplázó Conny Torstensson már Münchenben szerepelt. Az ő érkezése előtt azért még a Dynamo Dresden elleni, első „birodalmi” ütközet is lezajlott, a Bayern 7-6-os összesítéssel maradt életben. Az életben maradásért már területen is tett a klub: a körülményektől és az életektől való félelmében nem volt hajlandó az előre lefoglalt Newa hotelban lakni, hanem csak a meccs napján utazott el Drezdába.

 

A Bayern világbajnokai (III.)

 

Paul Breitner Beszédes a beceneve az 1951. szeptember 5-én született Paul Breitnernek: a „kolbermoori lázadó”. 1971 és 1974 között klubcsapata, illetve a Nationalelf összes sikerében „benne volt”. A Real Madrid és a Braunschweig érintésével, 1978 nyarán tért vissza Münchenbe, és további két bajnoki címet, valamint egy-egy kupagyőzelmet és Év játékosa-elismerést tett a vitrinjébe. A válogatottban 1971. június 22. (Norvégia, 7-1) és 1982. július 11. (Olaszország, 1-3) között 48 bevetésen 10 gólt szerzett.

 Paul Breitner; Rechte: dpa

 

Katsche Schwarzenbeck A világ egyik legerősebb klubcsapatának, illetve válogatottjának is alapembere volt az 1948. április 3-án született Hans-Georg (Katsche) Schwarzenbeck, aki messzire került a futballtól, „nyugdíjba vonulást” követően irodaszerboltot működtetett. Ettől még sikerei miatt emlegetjük, hiszen a bajorokkal 15 jelentős trófeát is begyűjtött, míg az általa 1971 és 1978 között 44 alkalommal (gól nélkül) szolgált nemzeti tizeneggyel 1972-ben a kontinens, 1974-ben a világ trónját foglalta el.

 

 

Hans –Josef Kapellmann 1990-ig az 1949. december 19-én született futballista volt a Bayern egyetlen olyan játékosa, aki úgy volt tagja az 1974-es világbajnok keretének, hogy a tornán egyetlen perc játéklehetőség sem jutott neki. Kapellmann 1973. május 12. (Bulgária, 3-0) és 1974. november 20. (Görögország, 2-2) között ötször szerepelt a Nationalelfben. A Bayernben 1973 és 1979 között futballozott. Visszavonulását követően sebészként dolgozott egy Rosenheim melletti klinikán.

 

A CSZKA Szófia elleni negyeddöntő – első német csapatként immár reklámmal a mezen futballozva – sima volt (4-1, 2-2), miként az Újpest elleni elődöntő (1-1, 3-0) is, a döntőre, pedig úgy állhatott ki a csapat, hogy a bajnoki címet sorozatban harmadszor is besöpörte, miként Gerd Müller is klasszikus mesterhármast ért el a gólgyárosok vetélkedésében. Ráadásul a brüsszeli helyszín sem tűnt éppen rossznak, hat játékos két évvel korábban a Heyselben lett Európa-bajnok. Ehhez képest az Atlético Madrid elleni finálé a rendes játékidőben nem hozott gólt, a hosszabbításban a spanyol Luís a 114. percben szabadrúgásból mattolta Maiert, és az Atlético játékosai már-már rátették a kezüket a kupára. Loraux bíró már azt tervezgette, mikor fújja le a meccset, amikor „Katsche” Schwarzenbeck meglódult, aztán 30 méterről minden átmenet nélkül laposan, a vizes talajt jól kihasználva, a kapuba bombázott.

Az akkori szabályok szerint még nem voltak tizenegyesek, hanem két nappal később második mérkőzést kellett rendezni. Az pedig annyira egyértelmű volt, hogy még a spanyol lapok is azt írták: „A fenomenális Bayernnél jó kezekben van a kupa!” Müller és Uli Hoeness is duplázott, így első német csapatként a Bayern München hódította el a legrangosabb európai klubtrófeát. Az már csak a hab volt a tortán, hogy hatan néhány héttel később a Nationalelf tagjaként a Világkupát is a magasba emelhették.

Valahol törvényszerű volt, hogy ilyen remek évadot visszaesés követ, már ha egy olyan szezont visszaesésként lehet értékelni, amelyben sikerült megvédenie a BEK-serleget. A Bundesligában szinte semmi sem jött össze (10. hely, úgy, hogy fennállása során először, az első fordulót követően még utolsó is volt a társulat) a Karl-Heinz Rummeniggét immár a soraiban tudó, Paul pai porond újfent diadalmenetet hozott. A Szuperkupa-mérkőzés ugyan elmaradt, a Magdeburggal terminusnehézségek miatt nem sikerült megegyezni, ettől még a két klub nem kerülhette el a találkozást. A BEK második fordulójában ugyan a már a vb-n is elegendő bosszúságot okozó Sparwasser mindkét meccsen beköszönt Maiernek, csak éppen a Gerd Müller nevű gólüzem továbbra is mindent felülmúló hatékonysággal termelt. Tavasszal, immár Dettmar Cramerrel a kormányrúdnál (Latteket január másodikán rúgta ki a vele szinte folyamatosan hadban álló Neudecker elnök, és Beckenbauer tanácsára az akkor éppen az Egyesült Államok válogatottját, irányító trénert ültette le a müncheni padra) az Ararat Jereván (2-0, 0-1) majd a Saint-Étienne (0-0, 2-0) sem volt túl nagy falat, viszont a döntőben nem a Bayern volt a jobb. Csak éppen, ha kicsit előreszaladunk, és kölcsönvesszük Gary Lineker örökbecsűjét, „ a futball olyan játék, amit huszonketten  játszanak, és a végén mindig a németek nyernek”.

Mint most is. A Parc des Princes-ben a Leeds Uneed előbb megfélemlített (Böjrn Andersson és Uli Hoeness már a szünet előtt harcképtelen volt), aztán futballozott – és végül kikapott. Bulle Roth Torstensson, Müller pedig Kapellmann beadását váltotta gólra, két gól pedig bőven kupagyőzelmet ért, hiszen Maier lehúzta a rolót.

A szerencse a következő kiírásra is a bajorok partnerévé szegődött, csak a Saint-Étienne elleni fináléban kétszer segített a kapufa a csapaton, a gólt meg az a Roth szerezte, aki a negyedik európai kupadöntőjében mér harmadszor volt eredményes. Korábban viszont nem  a járt utat taposta a Bayernt. Egy Benfica-kaliberű társulatot például ritkán vernek meg a BEK-ben 5-1-re (most igen), játékost ritkán ütnek le szurkolók a meccsen (Müller kapott az elődöntőben, a Bernabéuban az egyenlítő gólja miatt – és ahogyan számítani lehetett, a csodacsatár nem felejtett, a visszavágón még 18 méterről is képes volt a hálóba ágyúzni), és hogy a gyengébb bajnoki forma egyáltalán nem nyomta rá a bélyegét a nemzetközi szereplésre.

Ezt követően viszont bebizonyosodott, Beritner jósnak sem éppen utolsó. A kiváló középpályás már a Reál-ba igazolásakor úgy vélekedett: „A Bayern jóllakott játékosok gyülekezete, és ez meggátolja az újabb sikerek elérésében.” Ha nem is azonnal, de 1977-re beigazolódtak a szavai! A Szuperkupa hagyományos elvesztése (máig ez az egyetlen nemzetközi trófea, ami hiányzik a klubház vitrinjéből). Utána a Világkupát még sikerült elhódítani, aztán viszont néma csönd. A világkupáért zajló ütközet első felvonásán a körülmények (havas pálya, amit vízágyúk segítségével próbáltak letakarni – jégkorongra inkább alkalmas volt az Olimpiai stadion talaja, mint futballra) és a Bayern együttes erővel térdre kényszerítette (2-0) a Cruzeirót, a visszavágón, pedig a 117 ezer őrült brazil drukker egyszer sem tudta Maier kapujába „üvölteni” a labdát. Nagyjából ez volt a szezon egyetlen igazán örömteli pillanata. A Bundesligában csak hetedik hely csúszott ki, olyan történelmi kudarccal, mint a Schalke elleni, hazai 0-7, illetve az összesen kapott, ugyancsak klubrekordot jelentő, 65 kapott gól. Ennél csak a három kiesőt mattolták többször a riválisok… A BEK sem volt mentsvár, a Dinamo Kijev a negyeddöntőben megálljt parancsolt a társulatnak, amely ráadásképp még Franz Beckenbauert is elveszítette.

 

Szezonról szezonra a Bundesligában

 

1970-1971      2.         34        19        10        5          74-36              48

1971-1972      1.         34        24        7          3          101-38                        55

1972-1973      1.         34        25        4          5          95-53              49

1973-1974      1.         34        20        9          5          95-53              49

1974-1975      10.       34        14        6          14        57-63              34

1975-1976      3.         34        15        10        9          72-50              40

1976-1977      7.         34        14        9          11        74-65              37

1977-1978      12.       34        11        10        13        62-64              32

1978-1979      4.         34        16        8          10        69-46              40

1979-1980      1.         34        22        6          6          84-33              50

 

A nemzetközi porondon

BEK-döntő – 1974

Bayern München-Atlético Madrid

1-1  (0-0,0-0,0-0) – hosszabbítás után

Brüsszel, Heysel-stadion, május 15., 48 700 néző, vezette: Loraux (belga)

Bayern München: Maier – Hansen, Schwarzenbeck, Beckenbauer, Breitner – Roth, Zobel, Kapellmann, U. Honeess – Torstensson (Dürnberger, 75.), G. müller. Edző: Lattek

Atlético Madrid: Reina – Melo, Capon, Adelardo, Heredia – Luis, Eusébio, Irureta – Ufarte (Becerra, 69.), Garate, Salcedo (Alberto, 90.). Edző: Loenzo Gólszerző: Schwarzenbeck (119.), ill. Luis (114.)

 

Megismételt BEK-döntő

Bayern München-Atlético Madrid 4-0 (1-0)

Bursszel, Heysel-stadion, május 17., 23 300 néző, vezette: Delcourt (belga)

Bayern München: Maier – Hansen, Schwarzenbeck, Beckenbauer, Breitner – Roth, Zobel Kapellmann, U. Hoeness – Torstensson, G. Müller. Edző: Lattek

Atlético Madrid: REina – Melo, Capon ADelardo (Benegas, 61.), Heredia – Luis, Edusébio, Alberto (Ufarte, 65.) – Garate Salcedo, Becerra. Edző: Lorenzo Gólszerző: U. Hoeness (28.,93.), G. Müller (58.,72.)

 

BEK-döntő – 1975

Bayern München – Leeds United 2-0 (0-0)

Párizs, Parc des Princes, május 28., 50 000 néző

Vezette: Kitabdjian (francia)

Bayern München: Maier – Dürnberger, Beckenbauer,

Schwarzenbeck, Andersson (Weiss, 4.) – Roth,

Zobel, Kapellmann – U. Hoeness (Wunder, 42.),

G. Müller, Torstensson. Edző: Cramer

Leeds United: Stewart – Reaney, F. Gray, Madeley,

Hunter – Bremner, Giles, Yorath (E. Gray, 80.) –

Lorimer, Clarke, Jordan. Edző: Armfield

Gólszerző: Roth (71.), G Müller (81.)

 

BEK-döntő – 1976

Bayern München – Saint-Étienne 1-0 (0-0)

Glasgow, Hampden Park, május 12., 54 864 néző,

Vezette: Palotai (magyar)

Bayern München: Maier – Hansen, Schwarzenbeck,

Beckenbauer, Horsmann – Roth, Dürnberger,

Kapellmann – U. Hoeness, G. Müller, K.-H. Rummenigge.

Edző: Cramer

Saint-Étienne: Csurkovics – Repellini, Piazza, Lopez,

Janvion – Bathenay, Santini, Larque – P. Revelli, H.

Revelli, Sarramagna (Rocheteau, 82.). Edző: Herbin

Gólszerző: Roth (57.)

 

Kaiser Franz rekordot jelentő, hétmillió márkáért (a változatosság kedvéért szintén csúcs volt a tanácsadónak, Robert Schwannak juttatott 1,4 millió euró is) a New York Cosmos játékosa lett. A negatív trenddel a következő évadra sem sikerült szakítani, és ezt már Dettmar Cramer edző sem élhette túl. 1977 novemberének utolsó napján, a sorozatban elszenvedett ötödik vereséget követően menesztették, majd szinte megszöktették Frankfurtból Lóránt Gyulát, a diktátort. Az aranycsapat legendás védője hozzálátott a rendcsináláshoz, de a kiteljesedésre nem maradt ideje. A mélypontot jelentő 12. helyet még lenyelte a vezérkar (Gerd Müller, igaz, névrokonával, Dieter Müllerrel holtversenyben, még ilyen gyászos idényben is gólkirály tudott lenni), az őszi botladozások viszont – holott akkor már a Braunschweigből visszatérő Breitner is a fedélzete volt – már soknak bizonyultak. Lórántnak 1978 decemberében, hivatalosan egészségügyi okokból, mennie kellett, és a vezetők, akkor még úgy tűnt, ideiglenes jelleggel, az addigi asszisztenst, Csernai Pál kezébe helyezték a csapat sorsát.

A végleges megoldást, legalábbis azt hitték a vezetők, márciusra találták meg, méghozzá Max Merkel személyében. A játékosok szinte azonnal reagáltak, és Maier, valamint Breitner vezérletével fellázadtak, erre válaszul Neudecker elnök lemondott. Egy hónappal később Willi O. Hoffmannt választották meg a helyére, a menedzser a mindössze 27 éves Uli Hoeness lett, a maguk kis háborúját, azaz Csernai maradt a kispadon.

Hogy ez mekkora nyereség volt, igazából az 1979-80-as idényben érződött. A csapat ugyanis úgy tudott bajnoki címet nyerni, hogy két dudás (Paul Breitner és az 1980-ban aranylabdát nyerő Karl-Heinz Rummenigge) megfért egy csárdában; hogy két világbajnok visszavonulása mellett volt kénytelen dönteni, Sepp Maier súlyos autóbalesete, „Katsche” Schwarzenbeck pedig az Achillesín-sérülése miatt; hogy a Hamburg végig versenyben volt a társulattal. Csak éppen a finishben megint a Bayern tette oda magát a legjobban.

Mint az idők folyamán előtte és utána még oly` sokszor.

   

 

 
Sportplusz

 Kedvencek közé!

 Beállítás Kezdőlapnak!

 
Boldog Névnapot!!!

 

 
A-Z-ig
 
Zene
 
Bayern München történelme
 
Életrajz
 
Visszavonult játékosok életrajza
 
Üzenőfal (csak linkcserét vállalunk.)
Név:

Üzenet:
:)) :) :@ :? :(( :o :D ;) 8o 8p 8) 8| :( :'( ;D :$
 
VB-k történelme
 
Oliver Kahn
Oliver Kahn
A világ legjobb kapusa


Világ legjobb kapusa 1999, 2001, 2002
Európa legjobb kapusa 1999, 2000, 2001, 2002
Németország év játékosa 2000, 2001
Németország év kapusa 1994, 1997, 1999, 2000, 2001, 2002
Világbajnokság 2. helyezett 2002
Európa bajnok 1996
Világ kupa 2001
Bajnokok Ligája 2001
UEFA kupa 1996
Német bajnok 1997, 1999, 2000, 2001, 2003, 2005, 2006,2008
Német kupa 1998, 2000, 2003, 2005, 2006, 2008
Liga kupa 1997, 1998, 1999, 2000, 2004, 2007
 
Ottmar Hitzfeld
Ottmar Hitzfeld
a világ legjobb edzője


Világkupa 2001
Bajnokok ligája győztes 1997, 2001
Német bajnok 1995, 1996, 1999, 2000, 2001, 2003, 2008
Svájci bajnok 1990,1991
  Német-kupa győztes 2000, 2003, 2008
Svájci kupa győztes 1985, 1989, 1990
  Ligakupa győztes 1998, 1999, 2000, 2007
Szuperkupa győztes 1995, 1996
Svájci Szuperkupa győztes 1989
Világ legjobb edzője 1997, 2001

 
2007-2008-as szezon megnyert trófeái

Német Liga-kupa


Német-kupa



Németbajnok
 

Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!    *****    Ismerd meg az F-Zero sorozatot, a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-szériáját! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Advent a Mesetárban! Téli és karácsonyi mesék és színezõk várnak! Nézzetek be hozzánk!    *****    Nagyon pontos és részletes születési horoszkóp, valamint 3 év ajándék elõrejelzés, diplomás asztrológustól. Kattints!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre,egyszer mindenkinek érdemes belenézni.Keress meg és én segítek értelmezni a csillagok állását!    *****    HAMAROSAN ÚJRA ITT A KARÁCSONY! HA SZERETNÉL KARÁCSONYI HANGULATBA KEVEREDNI, AKKOR KATT IDE: KARACSONY.GPORTAL.HU    *****    Nyakunkon a Karácsony, ajándékozz születési horoszkópot barátaidnak, ismerõseidnek.Nagyon szép ajándék! Várlak, kattints    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    A legfrissebb hírek a Super Mario világából és a legteljesebb adatbázis a Mario játékokról.Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Gigágá! Márton napján is gyertek a Mesetárba! Nemcsak libát, de kacsát is kaptok! Játsszatok velünk!    *****    A Nintendo a Nintendo Music-kal megint valami kiváló dolgot hozott létre! Alaposan nagyító alá vettem, az eredmény itt.    *****    Leanderek, Parfümök, Olajok, és Szépségápolási termékek! Használd a LEVI10 kupont és kapj 10% kedvezményt!Megnyitottunk    *****    Megjelent a Nintendo saját gyártású órája, a Nintendo Sound Clock Alarmo! Ha kíváncsi vagy, mit tud, itt olvashatsz róla    *****    Megnyílt a webáruházunk! Parfümök, Szépségápolási termékek, Olajok mind egy helyen! Nyitási akciók, siess mert limitált!    *****    Az általam legjobbnak vélt sportanimék listája itt olvasható. Top 10 Sportanime az Anime Odyssey-n!    *****    Pont ITT Pont MOST! Pont NEKED! Már fejlesztés alatt is szebbnél szebb képek! Ha gondolod gyere less be!    *****    Megnyílt a webáruházunk! NYITÁSI AKCIÓK! Tusfürdõ+Fogkrém+Sampon+Izzadásgátló+multifunkcionális balzsam most csak 4.490!    *****    Új mese a Mesetárban! Téged is vár, gyere bátran!    *****    Veterán anime rajongók egyik kedvence a Vadmacska kommandó. Retrospektív cikket olvashatsz róla az Anime Odyssey blogban